Dlaczego odżywka do brwi jest lepsza niż olej rycynowy?

Jednym z pomysłów na wzmocnienie i zagęszczenie brwi jest stosowanie olejku rycynowego. Sprawdź, jakie są wady tego sposobu pielęgnacji. Przekonaj się, dlaczego lepiej zainwestować w dobrą odżywkę do brwi.

Pielęgnacja brwi staje się coraz popularniejsza. Być może ty też zastanawiałaś się kiedyś, co zrobić, żeby twoje brwi były gęstsze, pełniejsze i po prostu piękniejsze. Dziś chętniej sięgamy po kosmetyki regenerujące, odżywcze i przyspieszające wzrost. Wśród wielu dostępnych na rynku, królują jednak dwa: odżywka do brwi lub tańszy olej rycynowy.

Olejowanie brwi olejem rycynowym

Ten domowy zabieg pielęgnacyjny polega na nakładaniu olejku rycynowego na oczyszczone brwi. Należy to robić każdego dnia i najlepiej stosować sam, naturalny, tłoczony na zimno olej. Dobrej jakości olej rycynowy zawiera mnóstwo kwasów tłuszczowych i witaminy, dzięki czemu uznaje się go za świetny kosmetyk. Regularnie stosowany ma przyspieszać wzrost, przyciemniać i dodawać blasku.

Stosowanie odżywki do brwi

To również domowy sposób pielęgnacji brwi, który wymaga jednak zaopatrzenia się w profesjonalny kosmetyk. Dobra odżywka do brwi to taka, która zawiera wysokiej klasy, dobrze dobrane do siebie składniki. Z reguły wyposażona jest w aplikator zakończony gąbeczką, dzięki któremu łatwo zaaplikować serum na brwi. Aby je zregenerować, wypielęgnować, zagęścić i upiększyć, należy stosować produkt każdego dnia przed snem.

Dlaczego odżywka do brwi jest lepsza niż olej rycynowy?

Jest kilka powodów, dla których warto zrezygnować ze żmudnego wcierania w brwi oleju rycynowego. Czas dowiedzieć się, dlaczego to właśnie dobra odżywka do brwi jest lepszym rozwiązaniem.

W odżywce do brwi jest więcej składników niż w olejku.

Często to właśnie olejek rycynowy jest składnikiem odżywek do brwi i występuje w zestawie z innymi składnikami pielęgnującymi. W samym oleju znajduje się zaledwie kilka witamin i trochę kwasów tłuszczowych. Natomiast dobra odżywka do brwi to kompozycja wszystkiego, co jest potrzebne do wzrostu brwi.

Odżywka jest łatwiejsza w aplikowaniu na brwi.

Większość odżywek wyposażone jest w wygodne aplikatory, co ułatwia zaaplikowanie ich na brwi. Jeśli zdecydujemy się na stosowanie olejku rycynowego, musimy liczyć się z trudnościami w nakładaniu. Gęsty olej możemy nakładać palcem lub wysterylizowaną szczoteczką ze zużytej maskary.

Odżywka również o wiele szybciej się wchłania.

Gęstość oleju rycynowego nie tylko utrudnia aplikację, ale też sprawia, że dużo wolniej się wchłania. Płynna odżywka do brwi na bazie wody natychmiastowo przedostaje się do głębszych warstw skóry, gdzie regeneruje, odżywia i pobudza cebulki. Dzięki temu nie skapuje z brwi ani ich nie skleja.

Wybierając odżywkę, płacimy za najwyższą jakość.

Częstym argumentem za stosowaniem oleju rycynowego jest jego cena. To dużo tańsze rozwiązanie niż zakup odżywki do brwi, ale warto pamiętać, że cena często idzie w parze z jakością. Kiedy wybieramy droższą odżywkę do brwi, tak naprawdę kupujemy lepsze działanie, lepsze składniki i trwalsze efekty.

Odżywka jest profesjonalnym kosmetykiem.

Pewność skutecznego działania daje tylko stosowanie odżywki do brwi. Z olejkiem rycynowym jest jak z grą w ruletkę. Na jednych zadziała, a u innych nie przyniesie żadnych efektów. Pamiętajmy, że tylko profesjonalne kosmetyki są przetestowane pod względem skuteczności i naprawdę dobrze pielęgnują brwi.

Jedna odżywka do brwi wystarcza na dłużej.

Kolejny argument to wydajność odżywki do brwi. Jeśli zainwestujemy w dobrze opracowaną, lekką formułę, może wystarczyć nawet na 4-5 miesięcy codziennego stosowania. Podczas gdy gęsty olej rycynowy wystarczy na zdecydowanie mniej, a do tego zadziała o wiele słabiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *