A na policzki połóż róż…

Podkład, puder, cienie do powiek, maskara i pomadka. A na policzki połóż róż. Jeśli nie wiesz, jak zrobić to profesjonalnie, przeczytaj ten artykuł.

  • Po pierwsze. Pomaluj twarz podkładem, którego kolor jest o ton jaśniejszy od twojej karnacji. Pod fluid możesz położyć bazę, potem korektor maskujący przebarwienia i cienie pod oczami.
  • Po drugie. Użyj bronzera. Kosmetyk ten nałóż miękkim i okrągłym pędzlem. Aplikację zacznij od łuku brwiowego, następnie nałóż warstwę bronzera pod oko i przeciągnij pędzel przez policzek do brody – powinnaś na twarzy narysować cyfrę trzy. Latem możesz mocniej pomalować skórę bronzerem.
  • Po trzecie. Jeżeli masz skórę tłustą, zastosuj róż prasowany – dłużej utrzyma się na twarzy. Użyj różu w kremie, jeśli twoja skóra jest sucha – dodatkowo nawilżysz ją i rozświetlisz. Są również róże w płynie – wystarczy zastosować ich niewielką ilość, by podkreślić rumieńce.
  • Po czwarte. Róże prasowane nakłada się za pomocą dużego, ściętego pędzla, a róże w kremie – palca lub gąbki. Płynne róże natomiast aplikuj tylko i wyłącznie placami.
  • Po piąte. Są dwa sposoby nakładania różu. Uśmiechnij się lub zrób dzióbek (kiedyś popularny na zdjęciach). Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku aplikację różu zaczyna się od policzków, a pędzel ciągnie się do góry, w kierunku włosów.
  • Po szóste. Modnym i obowiązkowym elementem makijażu jest konturowanie twarzy. Kwadratową twarz pomaluj różem wzdłuż żuchwy i brody. Skronie zaakcentuj na twarzy owalnej. Róż na twarzy okrągłej połóż na policzki.
  • Po siódme. Warunkiem koniecznym do wykonania ładnego makijażu jest wybór właściwego odcienia różu. Cera jasna dobrze komponuje się z jasnymi różami lub odcieniami koralowymi. Róże w odcieniach morelowych lub ciemno różowych będą pasowały do nieco ciemniejszych karnacji. Czerwony odcień ładnie zagra na cerze śniadej.
  • Po ósme. Makijaż zakończ aplikacją pudru i szminki lub błyszczyka, które będą kolorystycznie pasować do różu. Jeśli wybierasz się na imprezę, do różu możesz dołożyć rozświetlacz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *