A na policzki połóż róż…

Podkład, puder, cienie do powiek, maskara i pomadka. A na policzki połóż róż. Jeśli nie wiesz, jak zrobić to profesjonalnie, przeczytaj ten artykuł.

  • Po pierwsze. Pomaluj twarz podkładem, którego kolor jest o ton jaśniejszy od twojej karnacji. Pod fluid możesz położyć bazę, potem korektor maskujący przebarwienia i cienie pod oczami.
  • Po drugie. Użyj bronzera. Kosmetyk ten nałóż miękkim i okrągłym pędzlem. Aplikację zacznij od łuku brwiowego, następnie nałóż warstwę bronzera pod oko i przeciągnij pędzel przez policzek do brody – powinnaś na twarzy narysować cyfrę trzy. Latem możesz mocniej pomalować skórę bronzerem.
  • Po trzecie. Jeżeli masz skórę tłustą, zastosuj róż prasowany – dłużej utrzyma się na twarzy. Użyj różu w kremie, jeśli twoja skóra jest sucha – dodatkowo nawilżysz ją i rozświetlisz. Są również róże w płynie – wystarczy zastosować ich niewielką ilość, by podkreślić rumieńce.
  • Po czwarte. Róże prasowane nakłada się za pomocą dużego, ściętego pędzla, a róże w kremie – palca lub gąbki. Płynne róże natomiast aplikuj tylko i wyłącznie placami.
  • Po piąte. Są dwa sposoby nakładania różu. Uśmiechnij się lub zrób dzióbek (kiedyś popularny na zdjęciach). Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku aplikację różu zaczyna się od policzków, a pędzel ciągnie się do góry, w kierunku włosów.
  • Po szóste. Modnym i obowiązkowym elementem makijażu jest konturowanie twarzy. Kwadratową twarz pomaluj różem wzdłuż żuchwy i brody. Skronie zaakcentuj na twarzy owalnej. Róż na twarzy okrągłej połóż na policzki.
  • Po siódme. Warunkiem koniecznym do wykonania ładnego makijażu jest wybór właściwego odcienia różu. Cera jasna dobrze komponuje się z jasnymi różami lub odcieniami koralowymi. Róże w odcieniach morelowych lub ciemno różowych będą pasowały do nieco ciemniejszych karnacji. Czerwony odcień ładnie zagra na cerze śniadej.
  • Po ósme. Makijaż zakończ aplikacją pudru i szminki lub błyszczyka, które będą kolorystycznie pasować do różu. Jeśli wybierasz się na imprezę, do różu możesz dołożyć rozświetlacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *