5 zasad dobrego tuszu do rzęs

Zdrowe rzęsy to nie tylko suplementacja i odzywka. Tusz do rzęs jest równie ważny, ponieważ nosimy go na rzęsach dzień w dzień, po kilkanaście godzin. Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs? Czy wiesz,ze maskara może przyczynić się do wzmocnienia rzęs i zintensyfikować ich wzrost? Dowiedz się, po czym poznać dobry tusz do rzęs.

Dobry tusz do rzęs – poznasz go po…

… IDEALNYM SKŁADZIE

Skład maskary jeszcze kilka lat temu był nieistotny. Kilkanaście lat temu był zagadką – nie mieliśmy możliwości sprawdzenia, czym są dane składniki. Dziś wiemy więcej i oczekujemy więcej od każdego kosmetyku – zwłaszcza takiego, który nakładamy na delikatne rejony, czyli oczy.
Ważne jest nie tylko to, by tusz nie uczulał i aby miał bezpieczny, dopracowany i przebadany skład. Istotne jest to, jak maluje, czy dobrze pokrywa rzęsy i czy jest wytrzymały. Nikt nie chce, by maskara osypywała się i wpadała do oczu. Skład tuszu musi być dobrze opracowany i [przyjazny rzęsom, oczom i naszemu zdrowiu.

… DOSKONAŁEJ SPIRALCE

Szczoteczka w tuszu do rzęs to jeden z jego najważniejszych elementów. Dziś już wiemy, ze o wiele lepsze są te silikonowe od tradycyjnego nylonu. Lepiej je utrzymać w czystości, są też dużo bardziej precyzyjne, pozwalają na nałożenie kilku warstw bez sklejania rzęs. Szczoteczka silikonowa nie tylko maluje, ale też stylizuje i doskonale rozczesuje oraz rozdziela rzęsy. Jej kształt może być rozmaity, stwarza więcej możliwości niż tradycyjny nylon. Dlatego daje takie doskonałe efekty w makijażu.

… SKŁADNIKACH, KTÓRE ODŻYWIAJĄ RZĘSY

Epoka, w której tusz do rzęs był czarną, niewiadomą mazią minęła na zawsze. Dziś tusz do rzęs nie tylko maluje, ale też doskonale jest w stanie się o nie zatroszczyć. Najlepszej jakości maskary zawierają doskonałe składniki odżywcze i nie tracą nic ze swoich możliwości perfekcyjnego malowania.
Jeśli szukasz dobrej maskary, szukaj w jej składzie naturalnych olejków i wyciągów z roślin, np. ekstraktu z pszenicy albo z kiełków. Tusz do rzęs często zawiera też pantenol, a także składniki zapobiegające wysychaniu rzęs i chroni je przed promieniowaniem UV.

… WYSOKIEJ JAKOŚCI PIGMENTACH

Pigmenty mineralne to najlepszej jakości składniki, które nie tylko zapewniają świetny makijaż rzęs, ale też dostarczają małym włoskom cennych składników odżywczych, wzmacniają rzęsy i zapobiegają ich niszczeniu. Zapytaj w drogerii o taką maskarę – prtzekonasz się, jak duża równica będzie w wyglądzie rzęs, gdy pomalujesz je naturalnymi, mineralnymi pigmentami.

… TYM, JAK SIĘ GO ZMYWA Z RZĘS

Demakijaż to wcale nie jest taka błaha sprawa. Okazuje się, ze często tusz do rzęs zalega na włoskach i jest tak mocny, że musimy bardzo trzeć oko, by go usunąć. Takie inwazyjne działanie nie służy rzęsom, ani skórze wokół oczu. Kilak miesięcy takich zabiegów i rzęsy staną się mikre, osłabione, skłonne do wypadania, a cienka skóra wokół oczu rozciągnie się i – ponieważ jest delikatna – szybciej znaczną się na niej tworzyć zmarszczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *